Pisanie tekstów na strony internetowe – czy można na tym zarobić?

W XXI wieku coraz częściej szukamy nowych i sprawdzonych sposobów łatwego i pewnego zarobku. Najczęściej szukamy czegoś, co przyniesie nam możliwie duży dochód, przy niewielkim wkładzie naszej pracy oraz minimalnym ryzyku. Najlepiej, jeżeli nie musimy nic inwestować, przez co nic nie ryzykujemy. Formą takiego właśnie zarobku jest pisanie tekstów na strony internetowe. Brzmi dosyć zabawnie, ponieważ nikt nie spodziewałby się, że można na tym zarobić jakiekolwiek pieniądze.

Rzeczywistość jest jednak nieco inna. Okazuje się, iż można na tym bardzo przyzwoicie dorobić. O ile tylko posiadamy odpowiednie predyspozycje, spory zasób wiedzy z wielu tematów oraz łatwość w pisaniu. Bardzo ważną cechą jest również znajomość zasada ortografii, interpunkcji oraz umiejętność zachowania stylistyki w pisanych tekstach. Oczywiście najnowsze rozwiązania techniczne znacznie nam to ułatwiają, czego świetnym przykładem są przeróżne strony internetowe oraz programy internetowe, które pozwalają nam sprawdzić naszą pisownię pod wieloma aspektami. Trzeba pamiętać, że zapotrzebowanie na dobre teksty w dzisiejszych czasach jest ogromne.

tekst na stronę internetową

Gdzie szukać swojej życiowej szansy?

Oczywiście, jak z każdym pomysłem, tak i z pisaniem na strony internetowe, trzeba wiedzieć, jak zacząć i gdzie szukać  klientów. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby to klienci szukali nas. Jest to jednak bardzo trudne do przeprowadzenia. Dlatego dla początkowych copywriterów, bo tak nazywają się osoby, które piszą teksty na strony internetowe, najlepszym sposobem na znalezienie pierwszych potencjalnych klientów jest powierzenie swojego potencjału i czasu profesjonalistom.

Osoby takie wyszukają za nas zlecenia i zajmą się wszystkimi sprawami organizacyjnymi. Nam pozostanie „jedynie” wykonać oczekiwane teksty zgodne ze sztuką. Trzeba zdawać sobie sprawę, że w takiej sytuacji, część naszych zysków przejdzie na naszego zleceniodawcę. Jest to jednak jedyna bezpieczna i pewna forma rozpoczęcia pisania tekstów.

Z czasem, gdy już poczujemy się bardziej samodzielni, możemy spróbować swoich sił na różnych portalach ogłoszeniowych. Tam po zbudowaniu odpowiedniego portfolio, klienci będą sami do nas pisali nieprzerwanym strumieniem, a nasze zyski znacznie wzrosną. Dopiero wtedy okażę się, jak dochodowy potrafi to być zawód. Należy jednak pamiętać, że jak w każdej pracy, w której istotnym czynnikiem jest nasza kreatywność, tak i w pisaniu tekstów bardzo łatwo jest się wypalić.

 

Na początku naszej przygody będziemy czuli, że jesteśmy wstanie napisać dziesiątki tekstów dziennie. Szybko może się jednak okazać, że nasz szczery entuzjazm szybko się wyczerpie, a wydajność naszej pracy znacząco spadnie, przez co i nasze dochody zostaną radykalnie i nagle dosyć mocno obniżone. Pamiętać należy więc, aby robić wszystko z umiarem i starać się pracować tylko tyle ile jesteśmy wstanie. A już na pewno niedopuszczalne jest pisanie kosztem snu. W takim przypadku mamy niemal pewność, że do naszego kryzysu twórczego może dojść w bardzo krótkim czasie.

Podsumowanie

Pisanie tekstów na strony internetowe to bardzo ciekawa propozycja dorobienia do swojej pensji dla osób, które nie mają problemów z pisaniem na komputerze oraz mają „lekkie pióro”. Warto jednak pamiętać, że nie należy zbyt szybko traktować pisania na strony internetowe, jako jedyne źródło utrzymania. Może okazać się, że nie wystarczy nam pomysłów i samozaparcia, żeby pisać bez przerwy przez dłuższy czas. Jeżeli tylko będziemy umieć odnaleźć w pisaniu umiar oraz w początkowej fazie przygody z pisaniem oddamy się w ręce specjalistów, może się okazać, że jest to swoisty strzał w dziesiątkę.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

One thought on “Pisanie tekstów na strony internetowe – czy można na tym zarobić?

  1. Sam kiedyś byłem copywriterem. To fajna praca, zwłaszcza jak ktoś ma stałe zatrudnienie, a chciałby dorobic w wolnej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *